інтернет магазин


Пятница, 26.04.2024, 09:20

Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [49]

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Збільшуємо термін експлуатації акумулятора ноутбука
На сьогодніший день у ноутбуках використовуються в основному літій-іонні (Li-Ion) батареї. Для забезпечення їм тривалого терміну експлуатації слід дотримуватися наступних вимог:
 
Якщо акумуляторну батарею (далі АКБ) передбачається не використовувати найближчих півроку, то її рекомендується зберігати окремо від ноутбука зарядженою (оптимально на 40%) при температурі 18-20 градусів за Цельсієм.
Не рекомендується використовувати АКБ при низьких і високих (вище 35-40 градусів) температурах.
Кожного разу зарядку АКБ потрібно доводити до кінця, тобто стежити за показами індикатора зарядки на ноутбуку.
В середньому кожні 1-2 місяці акумулятор слід повністю розряджати.
 
Розглянемо налаштування окремих компонентів ноутбука для операційної системи Windows, що також впливає на час автономності.
Режим очікування і сплячий режим. Відкриваємо профілі управління електроживленням. "Режим очікування" слід включати, якщо ви ненадовго відходите від комп'ютера. "Сплячий режим" потрібно включати при триваліших перервах у роботі. Цей режим краще, ніж повне виключення і включення. Тим більше, що в останньому випадку відбувається швидший знос електроніки.
 
Пам'ять. Збільшення об'єму оперативної пам'яті, як це не дивно, також продовжує час роботи від батареї. Бо при великому значенні пам'яті система рідше звертається до жорсткого диска і, відповідно, споживається менше енергії.
 
Процесор. Відкрийте "Панель управління", далі "Електроживлення". Роздивимось схеми електроживлення:
- домашній/настільний. Тут відбувається відключення функції енергозбереження при підключенні ноутбука до мережі;
- портативний. Тут активізуються спеціальні енергозберігаючі технології, такі, як PowerNow, Cool&Quiet і SpeedStep. У результаті знижується тактова частота ядра процесора, що призводить до зниження енергоспоживання. Цей режим підходить для офісної роботи.
- економія батарей. Тут продуктивність процесора буде налаштована на мінімальне значення. Саме той випадок, коли вам потрібно отримати з батареї максимальний час роботи. Додатково можна поставити яскравість монітора на мінімально зручний рівень, а налаштування відеокарти переводьте в найекономніший режим роботи.
 
Відеокарта. При повсякденній розміреній роботі, тобто при перегляді сайтів, електронної пошти відеокарта навантажується не повністю. В цьому випадку можна зменшити її «оберти» зменшенням тактової частоти процесора і пам'яті.
Відкриваємо "Панель управління" - "Екран" - "Параметри" - "Додатково". Далі, відкриваючи закладки, змінюємо частоту процесора і пам'ять відеокарти.
Пристрої. Відключаючи пристрої, які не використовуються в даний момент, можна також зменшити енергоспоживання ноутбука.
Відкриваємо правою кнопкою миші "Мій комп'ютер", далі "Управління". Заходимо в "Диспетчер пристроїв". У списку пристроїв відключіть будь-який пристрій, який не використовується. Для цього клацніть правою кнопкою миші по пристрою і в спливаючому меню натисніть "Відключити".
 
Орієнтовний список компонентів, які за бажання можна відключити, якщо вони в даний момент не використовуються:
Bluetooth-адаптер;
Контроллер FireWire (IEEE 1394);
Адаптер Wi-Fi;
Модем;
LPT/VGA/SCSI-порты;
ІК-АДАПТЕР;
Оптичні приводи;
Слоти для читання карт пам'яті;
Мережева карта;
USB;
Звукова карта.
Природно, що при необхідності, будь-який з пристроїв можна знову включити.
 
Додатково ще можна зменшити яскравість монітора до прийнятного рівня, що дає збільшення автономності на 12-15%.
 
Програми. Працюючі, але непотрібні вам програми використовують процесор, збільшуючи енергоспоживання.
По-перше, необхідно видалити шпигунські програми і віруси. Для цієї мети можна використовувати антивірусні програми і програми для видалення рекламно-шпигунських модулів. Щоб організувати захист від небажаного проникнення до вашого ноутбука, в обов'язково встановіть брандмауер (або файрвол).
 
Далі необхідно налаштувати роботу програм і служб, використовуючи спеціальну команду. Виберіть "Пуск" - "Виконати". У вікні, що відкрилося, наберіть команду "msconfig". У запущеній програмі по налаштуванню системи ви можете змінити списки програм і служб, які автоматично завантажуються при старті Windows.
 
Відключіть непотрібні програми. Це дозволить знизити навантаження на процесор. Список програм знаходиться на вкладці "Автозавантаження". Залишайте тільки необхідне. Більшість служб використовуються в основному для збільшення швидкості запуску конкретних програм.
 
Отже, налаштувавши ноутбук певним чином, можна значно продовжити час незалежної від мережі роботи.
 


Джерело: http://за матеріалами Інтернет-видань
Категорія: Мої статті | Додав: КОМКОМ (07.06.2010)
Переглядів: 822 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Каталог украинских интернет магазиновКаталог Івано-Франківських веб сайтів