інтернет магазин


Пятница, 19.04.2024, 15:53

Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [49]

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Вибираємо ноутбук для офісу
Одразу ж зауважимо, що основною вимогою до офісного ноутбука ми вважаємо зручність роботи з текстами, трохи з графікою і в інтернеті. Незважаючи на простоту такого виду діяльності, слід враховувати той факт, що вам весь час доведеться дивитися на екран і працювати з клавіатурою. Тому перед покупкою зверніть увагу на розташування клавіш, на їх колір і маркування (білі клавіші на чорному тлі або темні на білому це кому як зручно). Також дуже бажано попередньо провести невеличкий тест-драйв: спробуйте набрати пару абзаців тексту, і постарайтеся оцінити зручність клавіатури. Зверніть увагу на «ненавмисно» натиснуті клавіші - це перша ознака, що до такої клавіатури доведеться дуже довго звикати і, крім того, невдало розміщені клавіші ноутбука, будуть постійно натискатися «ніби випадково». 
 
З приводу дисплея можна сказати тільки одне - без реальної необхідності не звертайте надмірну увагу на надвисоку роздільну здатність! При тривалій роботі з дрібними елементами інтерфейсу і текстом дуже сильно втомлюються очі. Можна, звичайно, виставити дозвіл екрана нижче фізичного, але при цьому всі тонкі лінії і елементи стають занадто розпливчастими.
 
Оптимальна роздільна здатність для екрану розміром 14 дюймів є 1280х1024 або 1280х800 пікселів - у цьому випадку всі елементи будуть добре помітні з комфортної робочої відстані 30-40см.
 
Декілька слів про глянцеві екрани. Як би не запевняли нас виробники, у реальності «зображення з підвищеною контрастністю і насиченим чорним кольором» потрібно лише під час перегляду фільмів і зображень - при роботі з текстом істотної різниці немає. Крім того, є істотний недолік: коли ви намагаєтеся увімкнути ноутбук на вулиці в сонячну погоду, природно що яскравість екрану при живленні від акумулятора знижується і ви просто нічого не бачите, так як екран перетворюється на дзеркало. Та що там гріха таїти навіть при повній яскравості поверхня блікує так, що ледве видно. Матові ж екрани ноутбуків майже позбавлені такої вади.
 
Що ще важливо для офісного ноутбука? По-перше, його вага! Повірте, постійно тягати з собою двох-трикілограмовий ноутбук набридає буквально через тиждень! Тобто, якщо вам потрібно щодня носити ноутбук в руках, то придивіться до моделей вага яких не більша ніж 1,5 кг. Однак, намагайтеся не захоплюватися - надто маленькі машинки хоч і суттєво легші, але постійно працювати за маленьким екраном і клавіатурою все ж таки сумнівне задоволення. Якщо ноутбук перш за все буде знаходитися в офісі, то легко можна дозволити і 15 дюймів, а найкраще 15.4 - широкоформатний - і відео добре дивитися, та й із документами працювати зручніше.
 
По-друге, зверніть увагу на наявність найбільш необхідних для офісу інтерфейсів і портів: модему, LAN, Wi-Fi, Bluetooth, PCMCIA, USB 2.0 і VGA. Всі інші порти, швидше за все, для офісної роботи вам не знадобляться.
 
По-третє, якщо інформація на ноутбуку є таємницею фірми або просто приватною інформацією поцікавтеся наявністю системи захисту від несанкціонованого доступу до вашої конфіденційної інформації (найчастіше - це вбудований сканер відбитків пальців, але бувають і винятки). Хоча існує багато способів захисту і без цих «наворотів».
 
По-четверте, подбайте про систему захисту ваших даних від втрати внаслідок пошкодження жорсткого диска. На жаль, подібних «властивостей» зовні не видно, так що доведеться детально розпитати продавця про те, як саме влаштований захист диску від ударів в конкретній моделі вибираного ноутбука. Наприклад,  сучасні бізнес-моделі від Fujitsu-Siemens оснащені спеціальним датчиком прискорення, який в небезпечних ситуаціях тимчасово паркує головки жорсткого диска, запобігаючи, таким чином, його пошкодженню.
 
По-п'яте, важлива наявність (або відсутність) пишучого приводу для CD/DVD-дисків. Зазвичай у надлегких моделей (вагою до 1,2 кг) він відсутній у принципі (і рідко коли йде в комплекті як зовнішній пристрій), в більшості ж «звичайних» моделей він вбудований, і більше того - іноді може бути тимчасово замінений додатковою батареєю. Про пам'ять, як оперативну, так і місткість жорсткого диска, можна сказати тільки одне - її багато не буває! Купуйте відразу максимально можливий для вашого гаманця обсяг. У середньому для нормальної роботи у WINDOWS XP вистачає і 512 «оперативки» і 80gb жорсткого диску. Якщо хочете ставити WINDOWS VISTA то мінімум 1024 mb оперативки. А от тип відео-та звукової карти, частота і тип процесора в офісній роботі великої ролі не зіграють.
 
Ну і, мабуть, найголовніший параметр - батареї ноутбука, вірніше, тривалість роботи від них. На жаль, середня тривалість роботи рідко перевищує 3 години, тому поцікавтеся чи випускається до вибраного вами ноутбука батарея підвищеної ємності та/або чи є можливість встановити другу батарею (зазвичай її можна встановити замість CD/DVD-приводу).
 
Щодо таких специфічних ноутбуків, як TabletPC і новомодних UMPC (Ultra Mobile PC). Ці машинки, завдяки ряду цікавинок, на зразок поворотного сенсорного екрану, можуть виявитися дуже і дуже корисні тим, кому постійно доводиться вносити невелику кількість інформації, яку у той же час необхідно постійно коректувати (наприклад, працівникам складів або лікарям). Але переплачувати «просто так» за подібні зручності, малопридатні у повсякденному житті, сенсу немає. Крім того, UMPC не мають вбудованої клавіатури (тільки зовнішню), так що про комфортне введення великого об'єму текстової інформації можна зразу ж забути.


Джерело: http://за матеріалами Інтернет-видань
Категорія: Мої статті | Додав: КОМКОМ (05.05.2010)
Переглядів: 644 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Каталог украинских интернет магазиновКаталог Івано-Франківських веб сайтів