інтернет магазин


Среда, 21.11.2018, 20:34

Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [49]

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Вибір бренда або який б/в ноутбук краще купити
Якщо ви вирішили  купити б/в ноутбук і не можете визначитися з моделлю, ми пропонуємо вам уважно ознайомитися з матеріалами, викладеними в цій статті. Сподіваємося, що аналіз надійності, особливостей експлуатації й можливостей різних моделей, наведений нижче, допоможе вам зробити правильний вибір. Аналіз проводився на підставі власних спостережень і статистичних даних, опублікованих компанією SquareTrade.
 
Acer наділений демократичною ціною
Мабуть, варто почати з ноутбуків, вироблених однією з найбільш популярних в Україні фірмою Acer. Багато хто віддаює перевагу саме фірмі Acer насамперед  тому, що ціни модельного ряду Acer одні із найбільш демократичних. Це ж можна назвати основною перевагою. На жаль, бувають і недоліки, про які хотілося б сказати докладніше. Рідко, але буває що в Acer приходить у несправність материнська плата, і горить південний міст, як наслідок - деякі клавіші не будуть працювати. А найпоширенішою  проблемою є значне зношування батарей, іноді акумулятор практично повністю робиться непридатним . Про це обов'язково треба пам'ятати тому, хто вирішив купити б/в ноутбук бренду Acer. Через півтора-два роки час автономної роботи на при активному використанні буде обмежено п'ятнадцятьма-двадцятьма хвилинами, а інший раз і 30 секундами.
Якщо для Вас визначальним моментом при покупці є дизайн і Вам хочеться купити елегантний б/в ноутбук, Вам варто подумати про моделі інших брендів. Acer особливо гарними не назвеш, це скоріше робочі апарати, розраховані на активного користувача, що звик заощаджувати. Для того, щоб Ви могли заощаджувати, фірма теж змушена заощаджувати на всьому. Комплектація не багата, як правило не містить диска для відновлення операційної системи. Тому краще відразу ж самостійно продублювати на вільний диск установлене на комп'ютері заводське програмне забезпечення. Інакше в того, хто вирішить купити б/в ноутбук Acer, можуть виникнути серйозні проблеми, якщо вихід з ладу ліцензійної операційної системи приведе апарат у неробочий стан, а відновити її буде нізвідки. Якщо говорити про надійність, то й отут економія дає про себе знати - серед дев'яти присутніх у рейтинговій таблиці брендів, Acer перебуває всього лише на сьомому місці.
 
Benq - стильний варіант за прийнятною ціною
Наявний досвід продажу ноутбуків фірми Benq показав, що якість складання цієї не самої популярної й не найдорожчої  марки має ті ж проблеми, що й Acer. Не варто забувати, що можуть виникнути проблеми насамперед  із клавіатурою - працювати вона буде, але клавіші можуть заїдати або ж деформуватися. Також як і Acer, деякі моделі Benq оснащені акумуляторами, не здатними довго втримувати заряд після тривалої активної експлуатації. Однак, за нашими спостереженнями, робочі якості Benq дуже непогані й, на відміну від Acer, апарати відмінно виглядають, тому, вирішивши заощадити, Ви можете сміливо зупиняти свій вибір на одній з моделей марки Benq.
 
Asus - має високий ступінь надійності
Наш досвід дозволяє затверджувати, що всі частіше бажаючі купити б/в ноутбук вибирають апарати фірми Asus, хоча на відміну від моделей двох вищезгаданих брендів, Asus далеко не дешеві. Але виробники зробили ставку на якість - і не помилилися. У рейтингу надійності мобільні комп'ютери Asus упевнено тримаються на одній з перших позицій - звідси й зростаючий попит на моделі цього бренда. На сьогоднішній день Asus є другим по популярності брендом після Acer у нашій країні. Тих, хто вирішив зупинитися на Asus, порадує інформація про те, що тільки Asus забезпечує гарантійне обслуговування своєї продукції протягом  двох років (в інших фірм- виробників гарантія як правило лише протягом  року). Багатьох спокушає в лептопах Asus обсяг вінчестера, що на 20- 30% вище, ніж у моделей аналогічного класу інших компаній. Компанія подбала про те, щоб постачити продукцію ліцензійним диском з операційною системою й    драйверів, що використовуються для роботи. Тому ніяких проблем з їхньою переустановкою не буде. На портативні комп'ютери Asus установлена Wіndows - цілком придатна для більшості завдань операційна система. З можливих проблем варто відзначити лише не занадто коректну рекламну компанію, проведену Asus. У результаті встановлених у рекламних цілях громіздких і далеко не завжди потрібних програм, нерідко працювати на комп'ютері незручно через дефіцит ресурсів або гальмування системи. Якщо Ваші завдання досить ресурсопотребуючі, але Ви не можете самі оптимізувати систему, вам варто звернутися до фахівця для оптимізації апарата під ваші потреби.
 
Hp - гарний і доступний
Буває, що основною вимогою покупця є вишуканий зовнішній вигляд. На наш погляд, моделі бренда HP - найкрасивіші . Сучасний стильний дизайн і бездоганне виконання роблять HP поза конкуренцією саме для тих, хто мріє купити витончений б/в ноутбук. Крім зовнішньої вишуканості, HP обладнують свої моделі сучасною сенсорною клавіатурою, що дозволяє працювати на комп'ютері за допомогою легких доторкань пальців. З іншого боку, саме  клавіатура й буває одним з найбільш проблемних місць у ноутбуків б/в HP внаслідок не занадто високої якості сенсорних датчиків. Правда, варто додати, що HP не комплектуються дисками для відновлення операційної системи й не завжди є можливість відновити її з жорсткого диска. Тому, якщо виникне необхідність переустановити ОС, то прийдеться замовляти через офіційний сайт диск recovery (його ціна приблизно двадцять доларів) і терпляче чекати, коли ваше замовлення виконають (у середньому біля двох тижнів). Головне, що може бентежити бажаючих купити б/в ноутбук бренда HP - це низький рівень надійності. У рейтинговій таблиці по цьому показнику бренд перебуває на останнім, дев'ятому місці. Що ж, заради краси, іноді варто жертвувати всім іншим.
 
ІBM - еталон надійності, але вже не випускається
Якщо майбутній ноутбук для Вас не предмет інтер'єру й не спосіб зробити фурор, а апарат, необхідний для щоденної безперебійної роботи, то Вам варто подумати про те, щоб купити надійний б/в ноутбук компанії ІBM. За винятком примітивного дизайну, в ІBM практично немає вад. Дизайн багатьох моделей без сумніву псує залізна пластина, що знаходиться за матрицею. Однак, вона несе на собі важливу функцію захисту екрана. Також у багатьох ІBM, є можливість заміни оптичного приводу на додаткову акумуляторну батарею. Можливість корисна, інший раз навіть необхідна, але привабливості вашому комп'ютеру це явно не додасть. Для тих, хто захоче знайти бренд ІBM у рейтинговій таблиці надійності, потрібно знати, що цієї фірми там немає по дуже простій причині - структурні зміни стали причиною того, що продукція ІBM нині випускається під брендом Lenovo.
 
Lenovo - поточна назва ІBM, але без колишньої надійності
Що можна порадити тим, хто вирішив купити б/в ноутбук спадкоємця ІBM компанії Lenovo? Авторитет ІBM дозволяє Lenovo не занадто піклуватися про зовнішній вигляд, при цьому якість продукції ніяк не може зрівнятися з якістю ІBM. У рейтингу надійності по цьому показнику Lenovo перебуває всього лише на одну позицію вище, ніж Acer, але вартість в Acer набагато нижче, а зовнішній вигляд - набагато презентабельнее. Випускаючи не занадто надійні моделі, зовнішнім виглядом і функціональними можливостями мало відрізняються від ІBM, компанія Lenovo ризикує втратити попит на свою продукцію. Правда, є надія, що незабаром Lenovo буде гарним і не дорогим - останні моделі бренда досить елегантні й варіабельні за цінами.
 
Toshіba - стильні й надійні
Якщо ви схиляєтесь до ноутбуків б/в бренду Toshіba, то це саме  той варіант, коли можна вибрати практично будь-яку комбінацію функціональних можливостей, залежно від  яких значно варіює ціна. Тому Toshіba можна рекомендувати як тому, хто придивляється до апаратів подешевше, так і тому, хто мріє про гарну, надійну й потужну сучасну машину. Майже всі Toshіba добре працюють і виглядають. Toshіba часто укомплектовані настановним диском і, у випадку збоїв операційної системи, її можна встановити буквально за одну-дві години за допомогою диска. Японська фірма Toshіba підкуповує вишуканістю, красою, відмінною якістю складання й надійністю, уступаючи тільки моделям Asus - бренду- лідерові в рейтингу по цьому показнику. Однак, не дивлячись на два роки гарантійного строку експлуатації Asus, тим хто бажає купити елегантний б/в ноутбук, ми рекомендуємо вибрати бренд Toshіba. Єдиним мінусом деяких моделей Toshіba можна вважати невелику оперативну пам'ять, хоч це досить легко виправити.
 
Dell - гідний американський бренд
Якіж переваги й недоліки апаратів бренда Dell, велика кількість моделей якого збирають в Ірландії. Dell досить надійні, комплектуються дисками recovery і виглядають цілком пристойно, хоча й занадто просто для особливо причепливого покупця. Виділити які-небудь інші недоліки в моделей бренда Dell, не вдалося, втім, як не вдалося виділити й особливих достоїнств. Можна відзначити та обставина, що моделі бренда Dell важчі й товстіші своїх аналогів у фірм- конкурентів, але в цілому Dell - цілком підходящий варіант для тих, хто вирішив купити б/в ноутбук.
 
Ґрунтуючись на вищесказаному, можна зробити певні висновки:
Acer - найдешевші
Asus, Іbm (Lenovo) - найнадійніші
Hp - найкрасивіші
Toshіba - так звана золота середина - і сучасні, і гарні, і надійні.
 
Ми вважаємо потрібним довести до відома дані, що приводяться компанією SquareTrade, отримані шляхом аналізу стану ноутбуків різних брендів протягом  трирічного строку експлуатації. За даними SquareTrade, за цей час вийшло з ладу біля тридцяти відсотків апаратів, реалізованих компанією. При цьому не більше ніж 10% портативних комп'ютерів вийшли з ладу внаслідок неправильного використання або неакуратного відношення користувачів. У несправностях, що виникли в інших (порядку 20% від загальної кількості досліджуваних пристроїв), провини їхніх власників не було.
 
 Перш ніж вирішити яку саме модель б/в ноутбука варто купити, ознайомтеся з даними статистики, отриманими в результаті аналізу компанією SquareTrade більше тридцяти тисяч повідомлень від користувачів, що придбали через компанію нові портативні пристрої за останні три роки. З огляду на те, що специфіка користування ноутбуками приводить до досить частих поломок, ця статистка буде для вас корисною. Надійність - основна якість, на яку потрібно звертати увагу. Серед  дев'яти найбільш популярних у покупців брендів за цим показником впевнено лідирує ASUS, практично не уступає йому Toshіba, у той час як Gateway, Acer, а найбільше Hewlett- Packard, не можуть порадувати надійністю.
 
 Із усієї кількості лептопів, що вийшли з ладу протягом  трьох років досліджень без вини своїх власників, тільки 5% ламалися на першому році використання. Більша частина комп'ютерів виходила з ладу пізніше - протягом другого-третього року експлуатації. Якщо аналізувати загальне число    апаратів, що вийшли з ладу, то воно (31%) досить велике в порівнянні з аналогічними показниками в будь-якої іншої споживчої електроніки. Тому перш ніж купити б/в ноутбук, Вам буде необхідно дуже ретельно перевірити куплений апарат, що, особливо ті його частини, які піддаються найбільш сильному навантаженню при експлуатації: клавіатуру, оптичний привід і вінчестер. Високий відсоток поломок обумовлений їх не занадто високою міцністю при механічному впливі, наслідок цього - досить велика кількість апаратів, що не витримують довгого терміну служби.
 
Підводячи підсумки, можна сказати, що грубий трирічний прогноз дозволив прийти до наступних висновків:
 - четвертій частині придбаних нових пристроїв у цей період не уникнути гарантійного ремонту;
- надійніше купити б/в ноутбук бюджетного класу, ніж маленький нетбук - тільки кожний п'ятий апарат ламається протягом 3-х років експлуатації.
- найбільш надійні пристрої преміум-класу, ціна нових моделей яких починається від $1000. Такі апарати - найвитриваліші, що й слід було очікувати. Сюди в основному попадають моделі брендів Sony і Apple. Лише 18 % апаратів премиум- класу виходили з ладу протягом  трьох років досліджень.


Джерело: http://за матеріалами магазину ANDER
Категорія: Мої статті | Додав: КОМКОМ (22.11.2010)
Переглядів: 5110 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Кошик
Ваш кошик порожній

Наші партнери

  • Каталог украинских интернет магазиновКаталог Івано-Франківських веб сайтів