інтернет магазин


Пятница, 29.03.2024, 09:04

Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [49]

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Шкідливі поради «від бувалих»
Що можна сказати із приводу такої поради?
По-перше, акумулятор ноутбука починає підзаряджатися, як правило, коли його ємність впаде нижче 95% (конкретний рівень допустимого розряду залежить від моделі ноутбука).
По-друге, акумулятор розрахований на роботу із чергуванням численних циклів " заряд-розряд".
По-третє, акумулятор ноутбука виконує роль джерела безперебійного живлення: при зникненні напруги в електромережі ноутбук перемикається на живлення від акумулятора, що запобігає втраті ваших даниха заодно і нервових клітинJ!
По-четверте, коли акумулятор постійно приєднаний до ноутбука, він перебуває в "постійній бойовій готовності", тобто постійно заряджений, що забезпечує мобільність роботи. Якщо акумулятор відключений від ноутбука, то перед автономною роботою (наприклад, перед відрядженням) вам доведеться підключити його до ноутбука й витратити якийсь час (якого завжди не вистачає!) на зарядку, тому що будь-який акумулятор піддається такому явищу, як саморозряд.
По-п'яте, якщо ви часто працюєте на ноутбуці автономно, - то така порада виглядає, щонайменше, нерозумно.
 
Все вищесказане справедливо для літієво-іонних (Lі-іon) акумуляторів, якими оснащені практично всі сучасні моделі ноутбуків. В Lі-Іon-акумуляторах відсутній "ефект пам'яті", тому їх можна "дозаряджати", тобто заряджати, не піддаючи повній розрядці.
Що таке "ефект пам'яті"?
 
"Ефект пам'яті" полягає в тому, що акумулятор "запам'ятовує", скільки енергії він віддав за цикл розряду і "вважає", що його повна ємність дорівнює кількості відданої енергії. Тому при зарядці не повністю розрядженого акумулятора він буде накопичувати менше енергії, ніж потрібно.
"Ефект пам'ят" в більшій мірі притаманний нікелево-кадмієвим (Nі-Cd), у меншій - нікелево-металогідридним (Nі-MH) акумуляторам.
 
Ноутбук без акумулятора - це вже не ноутбук, або усе ще ноутбук?
Звичайно, за статистикою, ноутбуки до 95% часу працюють від електромережі. І, якщо ви використовуєте ноутбук як стаціонарний персональний комп'ютер, а електромережа працює безперебійно, ви можете безболісно зняти акумулятор і працювати без нього.
 
До речі, багато компаній уже давно випускають безакумуляторні ноутбуки, які користуються стабільним попитом у покупців (ціни на ці ноутбуки, природно, нижчі, ніж на класичні акумуляторні): наприклад, PCG-F610 від Sony, DeskNote ( і-Buddіe) від Elіtegroup.
 
Який термін служби акумулятора ноутбука?
За статистикою, середній термін служби акумулятора ноутбука становить 2-3 роки (при цьому середній термін служби ноутбука - 6-7 років).
Термін служби акумулятора ноутбука залежить від багатьох умов: типу акумулятора, ємності, умов експлуатації й т.д.
 
Примітки
1. Новий акумулятор ноутбука бажано 3-5 разів піддати так званому тренуванню (повний заряд - повний розряд - повний заряд).
2. Купуючи ноутбук (особливо, через Інтернет- магазини), - якщо вам потрібний класичний ноутбук (з акумулятором), - звертайте увагу на його технічні характеристики - "конструктивна" відсутність акумулятора завжди підкреслюється.
3. Якщо у вашому ноутбуці передбачене калібрування акумуляторної батареї засобами утиліти BІOS Setup, обов'язково скористайтеся нею.
4. Якщо у вашому ноутбуці встановлений нікелево-кадмієвий (Nі-Cd) або нікелево-металогідридний (Nі-MH) акумулятор, для усунення/запобігання "ефекту пам'яті" раз на місяць проводьте тренувальний цикл "повний розряд - повний заряд".
5. Акумулятори ноутбука призначені для роботи при кімнатній температурі, допустимий діапазон - від +10°C до +35°C.
6. Не зберігайте Lі-Іon-акумулятори повністю розрядженими.
7. Не купуйте Lі-Іon-акумулятори про запас.
8. Тривалість роботи ноутбука від акумулятора - близько 3 годин.


Джерело: http://за матеріалами Інтернет-видань
Категорія: Мої статті | Додав: КОМКОМ (27.05.2010)
Переглядів: 865 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Каталог украинских интернет магазиновКаталог Івано-Франківських веб сайтів