інтернет магазин


Вторник, 16.04.2024, 17:57

Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [49]

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Що в компютері найважливіше?
Цим питанням задається більшість користувачів, тому правильна відповідь на нього - дозволить вибрати й придбати "правильний" комп'ютер. Так що ж у комп'ютері головне?
Відповідей на це питання буде декілька. По-перше, у комп'ютері важлива ціна :). Думаю, не варто пояснювати чому. Хороший і швидкий комп'ютер не може бути дешевим - це наслідок характеру ринкових відносин, і отут нічого не поробиш. У середньому ціна нового комп'ютера хорошої комплектації коливається від 1000 до 1500 $. І відразу ж питання: чому рік у рік  нові комп'ютери не дешевшають? Чому всі вони як один коштують 1000- 1500 $? Змова фірм-виробників? Адже, по ідеї, з розвитком комп'ютерної промисловості ціни на продукти повинні падати!
Справа в тому, що кожна нова деталь комп'ютерної системи краща за параметрами, швидша й надійніша попередньої версії. Такий результат досягається за рахунок ускладнення й відновлення старої схеми пристрою, що неминуче тягне за собою ускладнення процесу виробництва.
Приміром , у процесорах з кожним роком збільшується кількість транзисторів. Причому незабаром   на зміну стандартним матеріалам, ймовірно, прийдуть нанотехнології, тому що фізичні властивості (опір, розміри, тепловіддача та ін.) сучасних напівпровідників при збільшенні їхньої кількості в процесорі до певного числа вже не здатні ефективно виконувати покладені на них завдання. Нанотехнології допоможуть вирішити ці проблеми – з їхньою допомогою стане можливим створювати легкі й легко масштабовані матеріали, використання яких збільшить потужність комп'ютерів у рази. Але так само підніметься і ціна на них.
Вибираючи собі процесор, врахуйте, що придбання найостаннішої моделі серйозно зменшить вміст вашого гаманця! При цьому різниця у продуктивності системи в порівнянні з попередньою моделлю ЦП може бути і несуттєвою (чого не скажеш про ціну). Радимо вибирати найновіший процесор, а взяти попередню модель. До речі, процесор - досить ліквідна складова комп'ютера. Це значить, що його легко буде продати знову, причому, не дуже втративши в ціні.
Важливо розуміти, що вартість комп'ютера й, відповідно, всіх його комплектуючих залежить не від числа гігагерц, а від сукупності різних "залізних" характеристик. У швидкому комп'ютері потрібна хороша пам'ять (DDRІІІ - Double Data Rate), у якій крім її обсягу також принципово важлива швидкість її відгуку на запис і читання - від цього залежить її швидкодія. Довідатися ці характеристики можна в досвідченого продавця, або особисто протестувавши "планку" за допомогою спеціальних програм (AІDA32 або SіSoft Sandra).
Також однією з найважливіших комплектуючих є відеокарта. Однак знову ж таки не варто купувати останню, топову модель, тому що у всіх новинок ціни сильно завищені, приблизно, на 30% - місяців через три вона подешевшає. Так що беріть попередню версію - від нової вона відрізняється не сильно, тоді як коштує набагато дешевше.
Головне правило грамотного покупця - мислити стратегічно, дивитися вперед. Вибираючи ту або іншу деталь, намагайтеся відразу передбачити можливість її заміни або розширення, як це можна зробити, наприклад c жорстким диском. Тому не варто платити величезні гроші й купувати жорсткий диск на терабайти - ви ж все-таки не сервер купуєте! І оперативна пам'ять, і жорсткі диски легко докуповуються й доставляються в систему, тому виберіть оптимальний для себе розмір тої й іншої пам'яті й не витрачайте зайві гроші. Тим більше, що ціна жорстких дисків найбільшої ємності так само, як і будь-якої іншої комп'ютерної комплектуючої, спочатку сильно завищена.
 
Заощадивши на пам'яті, нізащо не варто заощаджувати на материнській платі! Тому що це основа всієї системи і при необхідності її заміни прийдеться міняти все. Щоб така неприємна необхідність не виникла, купуйте материнську плату якнайкращу.
Багато користувачів сильно недооцінюють значення гарного корпуса, тоді як ця чисто фізична складова комп'ютера значить досить багато. Адже так само, як і від материнської плати, від корпуса залежить максимально можлива кількість жорстких дисків і DVD Bluray приводів у системі (вони кріпляться саме до нього - у спеціальних кошиках). До речі про приводи - теж не варто купувати найдорожчі , тому що на сьогоднішній день всі вони приблизно одного рівня якості. Середня тривалість життя цих пристроїв становить два роки.
Із усього написаного можна зробити лише один органічний висновок: найголовніше в комп'ютері - це його хазяїн! Який вчасно задумався над покупкою комп'ютера і підійшов до цього питання ґрунтовно: проконсультувався у фахівців і вибрав собі гідну машину, що пропрацює у нього не один рік!


Джерело: http://за матеріалами Інтернет-видань
Категорія: Мої статті | Додав: КОМКОМ (13.05.2010)
Переглядів: 954 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Каталог украинских интернет магазиновКаталог Івано-Франківських веб сайтів