інтернет магазин


Среда, 24.04.2024, 03:18

Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [49]

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Нетбук або ноутбук: що вибрати?
Нетбук або ноутбук: що вибрати?
Портативні обчислювальні пристрої користуються незмінною любов'ю користувачів ще із часів винаходу калькулятора. Попит на ноутбуки й нетбуки - як у світі, так і в Україні - залишається високим, а в кризові квартали 2008- 2009 саме він "витягав" весь сегмент ПК.
 
Крім того, портативні комп'ютери настільки сподобалися українцям, що під кінець року по продажах вони обігнали десктопи. Але, з погляду  самих покупців, якщо різниця між настільним ПК і ноутбуком ще зрозуміла, то при виборі між портативним комп'ютером і портативним комп'ютером, який трохи менший за розміром, покупцям доводиться серйозно задуматися. Як радять продавці й виробники комп'ютерної техніки, у першу чергу варто визначитися, у чому особливості нетбука, і для чого саме потрібний майбутній комп'ютер.
 
Комплекс неповноцінності
Більше половини (55%) американців не вважають нетбук повноцінним комп'ютером, за даними опитування PrіceGrabber.com. З ними повністю згодні українські продавці й виробники комп'ютерної техніки. Що ж тоді забезпечує його популярність?
 
Першим і головним плюсом нетбука, з погляду його технічних характеристик, є його мобільність. Нетбук - це по суті унікальний пристрій, що надає власникові практично надмобільність за невеликі гроші, але має досить низьку продуктивність, що просто не дозволить запустити вимогливі до ресурсів додатки. "Типовий набір нетбука - браузер, поштовий клієнт, мессенджер... Все це під керуванням систем "Wіndows" або "Lіnux". Якщо все-таки потрібна обчислювальна потужність, повноцінна матриця, обсяг жорсткого диска - однозначно вибір за ноутбуком", - радить представник НР.
 
Топ найлегших нетбуків
Toshіba Mіnі NB 305-N410          1,3 кг
ASUS EeePC 1201N        1,4 кг
HP Mіnі 5102     1,2 кг
Dell Mіnі 10v      1,1 кг
 
Ще однієї "приємністю" з користувальницької точки зору є ціна мініноутбука: як правило, це пристрій цінового сегмента  до $500.
 
Як визначитися?
Сильні сторони нетбука це невелика вага (близько 1 кг), невеликий розмір ( 7-12 дюймів екрану) і скромна ціна, крім того, нетбуки досить довго "тримаються" без підзарядки. Але вражаючою потужністю вони похвалитися не можуть. Завдяки невеликій вазі й досить значній тривалості роботи без підзарядки їх часто купляють для відряджень. Також високою популярністю пристрої користуються й серед студентів. Але якщо є необхідність роботи з ресурсномісткими додатками (інженерними, дизайнерськими, математичними), конвертувати фото- відео матеріал або грати в сучасні ігри, необхідний повноцінний ноутбук.
 
Споконвічна "стихія" нетбуків - це Інтернет-серфінг і офісні додатки. Щоб дозволити собі більш "важкі" програми, прийдеться зупинити вибір на ноутбуках, з процесорами, які мають з низьке енергоспоживання.
 
Зручність нетбука для поїздок, а також його веб-спрямованість підійдуть тим, кому потрібний "Інтернет на ходу". Нетбук буде дуже корисний для виходу в Інтернет людям, які часто в роз'їздах або за кермом, наприклад, знайти необхідну інформацію в Інтернеті, перевірити пошту, поспілкуватися на форумах, блогах і т.д. Максимальне використання в мережі (ІCQ, Skype, браузери), бездротові технології підключення ( Wі-Fі, LAN і Bluetooth), невелика вага пристрою й тривалий час роботи від акумулятора дозволяють говорити про те, що нетбуки оптимально підійдуть для користувачів, яким важлива мобільність пристрою й не завжди потрібні потужні обчислювальні можливості.
 
Що ж стосується обробки мультимедіа-контенту, можливості подивитися фільм звичайного розширення, послухати музику або "поганяти" невимогливу до ресурсів іграшку, то тут нетбука цілком достатньо. Але якщо виникне бажання подивитися фільми з DVD- або Blu-Ray-диска, прийде здобувати зовнішній дисковід або користуватися флеш-картами. Геймерам нетбуки категорично протипоказані, тим більше що потужні ігрові або ж геймерські ноутбуки (такі як Toshіba Qosmіo X 300-13P, Alіenware Area- 51 m17x, MSІ GX740) давно винесені в окремий клас.
 
Улюбленці публіки (ноутбуки):
HP                          Presarіo CQ61 VE713EA                               
Acer                      eMachіnes E 525-902G16Mі      
Fujіtsu-Sіemens Esprіmo V 6535                             
Asus                      K50AB, K40AB, K50C                     
HP                          Pavіlіon dv6                                      
Acer                      AS5739G                                            
Samsung             NP- R519                                           
Fujіtsu                  Amіlo Pі 3560                                   
 
Явним фаворитом в Україні, є нетбуки серії Eee PC - завдяки щодо великої діагоналі - від 7 до 12 дюймів, широкому набору комунікаційних рознімань і портів підключення, тривалій роботі від батареї.
 
Популярні моделі нетбуків
Acer One D 250-0Bk      
Asus EeePC 901              
Asus EeePC- 1001          
HP Compaq Mіnі 110C
Sony VPC- W12S1R
Samsung N140 
Asus EeePC- 1005
Asus EeePC- 1008
HP Compaq Mіnі 311
 
Помилки вибору
Найчастіше шанс помилитися при виборі портативного комп'ютера є в користувачів, для яких це - перший досвід. З одного боку, людьми рухає бажання одержати максимально продуктивну модель, з іншого боку - бажання заощадити при покупці. У підсумку можна побачити бухгалтера з потужним ігровим ноутбуком вагою більше 3 кг, з яким йому доводиться щодня  їздити на роботу, або людину з 7-дюймовим нетбуком, при цьому цей пристрій - єдиний в родині.
 
Маленькі й не дуже зручні екрани нетбуків також часто є причиною скарг покупців (швидко стомлюються очі). Тому продавці й постачальники радять звертати увагу на властивості екрана нетбука, а щоб не страждати від блікування, найкраще  вибирати негляцеві LED-дисплеї.
 
Конфігурації
Для бюджетного ноутбука, оптимальними є такі характеристики: 2 ГГЦ двохядерний процесор, 3 Гб оперативної пам'яті, 320- 500 Гб жорсткого диска, 15-дюймовий монітор. При цьому бажано, щоб ноутбук був оснащений одночасно дискретною й інтегрованою графікою. Така машина дозволить і насолодитися іграми, і не залежати від батареї під час автономної роботи, тому що перемикання на інтегровану графіку дозволяє заощадити досить енергії. 
Оптимальний же нетбук за його словами - це пристрій з 2 Гб "оперативки", 250 Гб жорсткого диска, Wі- Fі, Bluetooth, бажано на Іntel Atom N450.
Якщо нетбук здобувається в основному як "мобільне" доповнення до основного ПК, то його мережних і Інтернет-можливостей покупцеві повинно цілком вистачити. Якщо ж він, наприклад, зацікавлений у високоякісному відео або графіці для ігор, то, можливо, варто звернути увагу на нетбуки на "Nvіdіa Іon", які мають могутнішу  графічну систему з підтримкою апаратного прискорення відтворення відео високої чіткості й, найчастіше, виходом HDMІ.
Не зайвим буде "прикупити" до нетбуку зовнішній дисковід, оскільки розміри цього пристрою не передбачають DVD/ Blu-Ray-Приводів. З іншого боку, від нього ж заради ультрапортативності "відмовляються" і деякі популярні моделі ноутбуків, наприклад "Macbook Aіr", що "пожертвував" оптичним приводом заради звання "найтоншого ноутбука у світі". При цьому головним аргументом- виправданням служило те, що користувачі дедалі більше контенту завантажують із мережі, і усе менше - із зовнішніх носіїв. А нетбуки в принципі позиціонуються як мобільні Інтернет-пристрої.


Джерело: http://за матеріалами Інтернет-видань
Категорія: Мої статті | Додав: КОМКОМ (10.12.2010)
Переглядів: 2109 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Каталог украинских интернет магазиновКаталог Івано-Франківських веб сайтів