інтернет магазин


Пятница, 26.04.2024, 07:28

Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [49]

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Користувачам про деякі несправності, які виникають при експлуатації ноутбуків
Наперед зазначимо, що зібрана тут інформація, не може охопити всього різноманіття  несправностей які виникають при користуванні ноутбуками.
Отже:
1. Ноутбук не вмикається.
Тобто  після натискання на кнопку включення – повна тиша (відсутня будь-яка індикація, не крутиться вентилятор системи охолодження, немає зображення, немає характерного «похрускування»;) жорсткого диска.
Що може бути:
Пошкоджено або відсутній контакт у роз’ємі живлення ноутбука (при цьому стан акумуляторної батареї  близький до повністю зарядженого, але Ви, з тих чи інших причин, про це не здогадуєтеся).
Якщо ушкодження зовнішнього характеру, то переконатися в цьому можна уважно перевіривши роз’єм - відсутність центрального виводу свідчить, що роз’єм живлення необхідно замінити. Втім, якщо на перший погляд все ніби-то на місці, то це ще не гарантує працездатність нотика. Треба озброїтися пінцетом і акуратно спробувати похитати центральний вивід, корпус роз’єму і внутрішні контакти. Якщо щось "теліпається", то висновок той самий - заміна роз’єму. Гірше, коли візуально все на місці, майже нічого не валандається, однак живлення немає. Тоді, при ремонті, буде необхідне майже повне розбирання ноутбука, так як, швидше за все, справа виявиться в ушкодженні паяного з'єднання контактної групи роз’єму в місцях кріплення до материнської плати, або у внутрішньому ушкодженні самого роз’єму.
Відсутній контакт у кнопці включення, ушкоджена плата керування або шлейф плати керування (не у всіх моделях).
Діагностика такого дефекту, під силу фахівцеві, оскільки при ремонті буде необхідно розібрати ноутбук.
Коротке замикання в акумуляторній батареї.
Перевіряється легко. Необхідно видалити акумулятор з відсіку й спробувати включити ноутбук без нього, використовуючи тільки зовнішній блок живлення. Якщо спроба виявилася успішною, то наступним кроком буде заміна акумуляторної батареї.
Несправний зовнішній блок живлення, або ушкоджений його кабель.
При наявності мультиметра визначити цей дефект буде не важко, тим більше, що величина необхідної напруги, звичайно, зазначена на нижній частині корпуса ноутбука і самому блоці живлення.
Несправний внутрішній блок живлення. У цьому випадку, ремонт ноутбука простим, точно не назвеш.
Вийшла з ладу материнська плата ноутбука (як правило, якщо ноутбук мовчить, то швидше за все причина в короткому замиканні ланцюгів живлення, пробої південного або північного мостів). Тут вас очікує ремонт по повній програмі ;).
 
2. Ноутбук реагує на кнопку включення, тобто загоряються лампочки, чутно як працює кулер та ін., але зображення відсутнє і подальшого завантаження не відбувається.
Найбільш імовірні причини:
Несправний процесор.
Несправна оперативна пам'ять.
Несправна материнська плата ноутбука (при такому симптомі варіантів багато, від мостів до контролерів).
"Злетіло" прошивання BІOS.
 
3. Ноутбук включається, доходить до завантаження BІOS і... висне, перезавантажується, вимикається.
Найбільш імовірні причини:
Ушкоджено або перегрівається процесор.
Несправна материнська плата.
Несправна одна із планок пам'яті.
Несправний південний міст материнської плати.
Не вистачає потужності або пошкоджений блок живлення, при цьому акумулятор розряджений.
Некоректне прошивання BІOS, (навіть, якщо вдається ввійти в меню, то відразу висне).
"Бита" мікросхема BІOS.
 
4. Ноутбук включається, проходить ініціалізацію, можна ввійти в BІOS, але завантаження операційної системи не відбувається.
Причини:
Несправний жорсткий диск (з'явилися так звані бед-блоки, несправна електроніка, злетіло прошивання т.д. ), як правило, при цьому часто з'являється напис про відсутність системного диску. Переконатися в цьому можна, вставивши завантажувальний диск із ОС в CD-привід. Якщо система завантажиться, то причина в жорсткому диску. Ремонт ноутбука, у цьому випадку, обмежиться простою заміною жорсткого диска.
 
Частково ушкоджений південний міст материнської плати, і ноутбук перестає бачити жорсткий диск. Як правило, при цьому CD-привід, теж недоступний.
Ушкоджено шлейф або роз’єм ІDE/SATA (звичайно після серйозних механічних навантажень або падінь).
 
З тих або інших причин, наприклад від впливу вірусів, ушкодилися системні файли операційної системи (переконатися в цьому можна, спробувавши завантажитися з CD).
 
5. Ноутбук вмикається, чутні звертання до жорсткого диска, реагує на клавиші Caps Loсk, Num Loсk і ін., чутно звуковий супровід, але зображення відсутнє.
Найбільш імовірні причини:
Якщо уважно придивившись, ви бачите ледь помітне зображення, то причина, швидше за все, у несправній лампі підсвічування або інверторі.
Якщо зображення повністю відсутнє, то причина, швидше за все, у відеокарті, матриці, шлейфах або роз’ємах.
Ну поки що все.
Бажаємо, щоб ваші нотики завжди працювали без зазначених проблем ;)


Джерело: http://за матеріалами Інтернет-видань
Категорія: Мої статті | Додав: КОМКОМ (29.09.2010)
Переглядів: 1075 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Каталог украинских интернет магазиновКаталог Івано-Франківських веб сайтів