інтернет магазин


Среда, 24.04.2024, 10:20

Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [49]

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Який монітор вибрати?
йВсі монітори можна розділити на дві групи - LCD (Lіquіd-crystal dіsplay) і монітори з ЕПТ (електронно-променевою трубкою). Це дві принципово різні технології створення зображення, два різних стандарти і два різних рівні якості. Особливо не заглиблюючись у технічні подробиці, ми спробуємо розібратися, які монітори кращі і чому.
Купляючи монітор, споживач, часом, не замислюючись, вибирає модні сьогодні рідкокристалічні пристрої, оскільки зовні вони набагато привабливіші від громіздких і важких ЕПТ (або CRT - Cathode Ray Tube). До того ж, всі знають про безпеку і нешкідливість LCD- моніторів і, кожний знає, що ЕПТ шкідливі для здоров'я... Насправді  , це не зовсім так.  Отже, який монітор вибрати?
Дійсно, сучасні рідкокристалічні монітори мають практично нульовий рівень електромагнітних випромінювань. Але і в CRT-апаратів цей рівень аж ніяк не смертельний! Все залежить від конкретної моделі монітора, від відповідності його певним стандартам безпеки (наприклад, TCO'95, TCO'99). У випадку якщо ЕПТ-монітор має високу якість виготовлення, велику частоту вертикального розгорнення (100 Гц і вище), якщо він має сертифікат про відповідність стандарту безпеки TCO'95, TCO'99 або TCO'03, тоді ви можете сміливо проводити за ним свій робочий день! Шкідлива дія електромагнітних випромінювань буде практично нульовою, якщо ви будете дотримувати дистанції між очими й монітором на рівні довжини витягнутої руки - на цій відстані до вас доходить лише незначна кількість шкідливих променів. У тому випадку, якщо ви перебуваєте до екрана занадто близько, навіть LCD- Апарати можуть зіпсувати вам зір.
Отже, LCD- Монітори нешкідливі й компактні. Якщо сюди додати їхню ідеальну чіткість зображення, то на цьому переваги цього виду пристроїв закінчуються. Далі починаються недоліки.
По-перше, роздільна здатність рідкокристалічних моніторів прив’язана до фіксованого розміру пикселів. Залежно від  моделі пристрою можна встановлювати різну роздільну здатність, однак зображення при цьому буде далеко не ідеальним у силу самого принципу роботи LCD-монітора. У випадку роботи LCD-монітора на "нерідній" роздільній здатності - зображення буде нечітким. Немасштабованість зображення також  серйозний мінус LCD-пристроїв. Ця особливість, приміром , буде дуже помітна в комп'ютерних іграх, тому що часом вони вимагають зміни роздільної здатності.
По-друге, LCD-монітори мають обмежений кут огляду по кольору - у середньому в діапазоні від 50 до 125 градусів. Тобто , якщо ви випадаєте із цього кута, зображення для вас стає перекрученим, а у ряді випадків взагалі недоступним. Тому перед такими моніторами незручно сидіти вдвох або втрьох - кому-небудь обов'язково буде погано видно. В CRT-пристроях кут огляду становить практично 180 градусів і зображення буде нормально видно майже під будь-яким кутом.
 
По-третє, практично не існує LCD-моніторів без непрацюючих пикселів - така властивість рідкокристалічної матриці. Один-два "мертвих" пікселі, безумовно, зображення не зіпсують, однак з віком пристрою їхня кількість зростає. Для появи цих чорних крапок досить усього лише неакуратно торкнутися екрана - на ЕПТ-моніторах цього немає.
По-четверте, гамма-корекція (підстроювання кольору під особливості людського зору) рідкокристалічних матриць набагато гірша за якістю, ніж на ЕПТ-моніторах, на яких передача кольору має фотореалістичний рівень. Через ці особливості фотографи й дизайнери використовують CRT-пристрої, оскільки для їхньої професійної діяльності необхідне зображення найкращої якості.
Ще один великий мінус LCD-моніторів - значний час інерції. Рідкокристалічна матриця має затримку зображення, приблизно, в 20- 30 мс (саме такий час необхідно кристалам для того, щоб зміняти положення і картинку на екрані). На перший погляд здається, що настільки малими тимчасовими величинами можна знехтувати. Дійсно, якщо ви працюєте зі статичним зображенням, для вас ці похибки не зіграють ніякої ролі. Однак під час гри в комп'ютерні іграшки чи перегляді відеозображення 20-30 мс вибагливому користувачеві зіпсують все задоволення. При високій швидкості зміни кадрів (приміром , в авто-симуляторах) кристали матриці не встигають «перешикуватися», і, у підсумку, краї рухливих об'єктів стають трохи розмитими. При особливо швидких переміщеннях на екрані залишається зникаючий шлейф. На CRT-моніторах цих ефекти не спостерігається - зображення змінюється миттєво без яких-небудь залишкових явищ.
Таким чином, якщо ви шукаєте легкий і невеликий монітор із задовільною картинкою, тоді LCD-екрани для вас. Такі пристрої найкраще  підходять для офісів і дітей. У тому випадку, якщо вам необхідний монітор з фотореалістичною передачею кольору і найкращою якістю зображення, то не поспішайте списувати "старі й шкідливі" CRT! Тим більше, що з кожним роком вони усе більше дешевшають, а по якості дотепер   перевершують більш витратні рідкокристалічні пристрої. За порівняно невелику суму (у порівнянні з LCD- Моніторами таких же розмірів) можна придбати професійний 21 або навіть 24- дюймовий (!) монітор, що задовольняє найвищі  вимоги безпеки і якості.


Джерело: http://за матеріалами Інтернет-видань
Категорія: Мої статті | Додав: КОМКОМ (13.05.2010)
Переглядів: 1308 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Каталог украинских интернет магазиновКаталог Івано-Франківських веб сайтів