інтернет магазин


Суббота, 20.04.2024, 07:33

Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [49]

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Як правильно доглядати за ноутбуками
Засоби догляду за ноутбуками
У першу чергу, це набори засобів для очищення. Це можуть бути: спеціальний спрей і сухі безворсові серветки або комплект вологих і сухих серветок. На спреї або вологих серветках повинно бути обов'язково зазначено, що вони призначені для ноутбуків або LCD-панелей. Так само існують пензлики для чищення клавіатури. У спеціалізованих магазинах зараз неважко придбати спеціальний пензлик, оснащений еластичною грушею для продувки щілин. Також можна купити міні-порохотяг із живленням від USB-порту ноутбука. Однак вибираючи порохотяг  обов'язково перевірте його усмоктувальну здатність прямо в магазині. Інакше можна придбати просто оригінальну іграшку. До речі, цілком підійде й звичайний побутовий пилосос. Якщо мобільний комп'ютер має приводи, варто подбати про наявність  дисків для їхчищення. Підготувавши все необхідне, можна приступати до обслуговування комп'ютера.
Чищення корпуса ноутбука.
Починати очищення ноутбука найкраще  із зовнішньої частини його корпуса. Для цього необхідно виключити комп'ютер і від’єднати всі шнури:
- перевернувши закритий апарат, акуратно укладаємо його на стіл, на який попередньо постелена м'яка тканина;
-за допомогою спрея й серветок очищаємо нижню поверхню від забруднень, не докладаючи при цьому значних зусиль, щоб не ушкодити дисплей, на якому фактично лежить комп'ютері;
- особливу увагу варто приділити вентиляційним отворам, їх бажано прочистити пилососом, увімкненим на усмоктування;
- крім того, потрібно ретельно протерти гумові ніжки-опори, на яких стоїть ноутбук під час роботи: при шарі бруду, що накопичився на них, ноутбук буде ковзати по поверхні стола;
- огляньте вентиляційні ґрати - продувати їх потрібно таким чином, щоб пилюка у жодному разі  не потрапляла усередину корпуса;
- не забувайте про зовнішні роз’єми, їх найпростіше  очистити за допомогою пилососа.
Потім ноутбук можна встановити у звичайне положення й зайнятися протиранням зовнішньої поверхні верхньої кришки.
Чищення батареї ноутбука
Після догляду за корпусом ноутбука варто подбати про батарею. Батарейний відсік потрібно також очистити від пилу, велика кількість якої здатно викликати перегрів елементів живлення при роботі й зарядці. Крім того, необхідно за допомогою сухих і безворсових серветок ретельно протерти контакти батареї. Якщо така процедура неможлива, прийдеться скористатися шматочком тонкого й щільного картону. Нагадаємо, що в тому випадку, коли ноутбук постійно працює від мережі, його батарею найкраще  повністю зарядити й витягти з ноутбука. У сухому й прохолодному місці вона збережеться набагато краще. Однак не потрібно забувати розряджати й заряджати її хоча б один раз у два- три місяці.
Клавіатура
Клавіатура – це частина ноутбука, яка найбільше забруднюється. По-перше, під час роботи вона перебуває в постійному контакті з пальцями користувача. По-друге, пил і дрібне сміття, що попадає в проміжки між клавішами, накопичується там роками. Для очищення клавіатури потрібно обов'язково вимкнути ноутбук, відкрити верхню кришку на максимально можливий кут і акуратно перевернути ноутбук, не піднімаючи його високо над столом. Міцно тримаючи корпус двома руками, апарат треба кілька разів струснути, роблячи короткі, але різкі горизонтальні рухи. Якщо така процедура робиться в перший раз після декількох років роботи комп'ютера, користувача, можливо, здивує кількість   сміття, що висипалася із клавіатури. Повернувши ноутбук у звичайне положення, можна продовжити очищення за допомогою пензлика, порохотяга, вологих і сухих серветок. При цьому не варто забувати про поверхню для опори долонь, тачпад і додаткові клавіші. При необхідності ковпачок тачстика для ретельного очищення можна акуратно зняти, підчепивши його нігтями й потягнувши вертикально нагору.
Дисплей (матриця, екран).
Мабуть, очищення дисплея здатне зробити користь від обслуговування ноутбука найбільш наочним. Пил, поступово й рівномірно покриваюча поверхню матриці, непомітно для користувача знижує яскравість і насиченість зображення. Шар пилу можна акуратно зняти сухою м'якою серветкою, обов'язково притримуючи при цьому верхню кришку ноутбука. Протирати дисплей найкраще  у виключеному стані, зорінтувавши його площину під кутом зору приблизно в 30° - так краще  видно всі плями й забруднення. Якщо після того як ви протерли пил на поверхні матриці видно плями й розводи, варто застосувати спрей або вологу серветку. Через приблизно 10- 15 секунд після нанесення  рідини, що очищає, і протирання монітора вологою серветкою необхідно видалити вологу сухою серветкою, приділяючи особливу увагу краям і кутам дисплея. При видаленні плям у жодному разі  не можна сильно натискати на дисплей. Краще ще раз повторити вологе очищення.
Очищення приводу
Забруднення голівок дисководів здатне прямо вплинути на працездатність ноутбука. Для їхнього очищення найпростіше  використовувати  дискети, що чистять, і спеціальні оптичні диски із прикріпленими до їхніх поверхонь щіточками. Більше того, для флоппі-дисководів і оптичних приводів із щілинним завантаженням це єдиний спосіб підтримки їх у робочому стані. Якщо ж привід висувається з корпуса, його лінзу можна почистити безпосередньо, за допомогою вологої серветки. При цьому ліфт приводу необхідно акуратно підтримувати знизу. Після вологого протирання лінзу потрібно обов'язково витерти насухо. Проведення такої операції містить у собі певний ризик ушкодження деталей приводу, тому її можна проводити лише в тому випадку, коли користувач упевнений у своїй акуратності й обережності.


Джерело: http://За матеріалами Інтернет-видань
Категорія: Мої статті | Додав: КОМКОМ (11.06.2010)
Переглядів: 2306 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Каталог украинских интернет магазиновКаталог Івано-Франківських веб сайтів