інтернет магазин


Суббота, 20.04.2024, 03:27

Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [49]

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Чи піддаються апгрейду ноутбуки?
Одночасно зі стрімким поширенням ноутбуків питання їхнього апгрейду ноутбуків постає досить гостро. Причин цьому декілька. По-перше, розвиток компютерних технологій  не стоїть на місці і колишня  топова модель  через рік стає середнім ноутбуком, а через два, для вимогливого (чи то «просунутого» користувача) просто «раритетом». По-друге, виробникам вигідніше просувати новіші моделі ніж сушити собі голову над тим як вдосконалити старе «залізо». І, нарешті, самостійно провести заміну конкретної комплектуючої в ноутбуці досить складно, гарантії втрачати не хочеться, а подібна послуга в сервісному центрі виллється в «кругленьку» суму.
Однак, у майбутньому, швидше за все, ситуація налагодиться і можна буде купувати ноутбуки й міняти в них окремі комплектуючі як і в звичайних комп'ютерах. Варто лише згадати, що ще кілька років тому у ноутбуці не можна було замінити нічого крім оперативної пам'яті, а зараз розробляються певні стандарти, за допомогою яких ми зможемо замінити відеокарту у свого улюбленого «нотика»  без особливих труднощів.
Апгрейд ноутбука залишається досить проблематичним процесом, але при наявності  деяких навичок, голови на плечах і бажання можна дечого домогтися... З чого ж почати?
Ну, мабуть, із вінчестера  чи жорсткого диску (потрібне підкреслити ;))
Заміна жорсткого диска на новий і більш продуктивний вважається досить простим завданням. Зараз звичайно використовуються 2,5" диски, які без проблем можна замінити на більш швидкий 7200 об/хв, ємністю 500 Гб. Однак можуть бути проблеми з BІOS, тому перед заміною потрібно перепрошити BІOS і довідатися який максимальний обсяг тепер підтримує материнська плата. Зі старого 2,5-дюймового HDD можна зробити переносний USB-жорсткий диск, купивши спеціальне оснащення.
Пристрій оптичного вводу-виводу
Так само особливих проблем бути не повинно, але іноді новий дисковод може не підійти. Тому купуйте новий DVD-привід у магазині з послугою Moneyback. Також, на ринку можна знайти USB-приводи.
Процесор
Заміна мобільного процесора на потужніший останнім часом досить популярна операція, що може істотно збільшити продуктивність «нотика». Але тут теж є свої підводні камені, пов'язані із системою охолодження процесора.
Оперативна пам'ять
Міняється оперативна пам'ять дуже легко й проблем бути не повинно. При акуратній заміні гарантія зберігається (уточнюйте у виробника). Жаль, що старі модулі пам'яті можна тільки спробувати продати.
Відеокарта
З появою стандарту PCІ-express виробники обіцяють легку заміну відеокарт для ноутбуків. Тим, не менше, у старих моделей і в нових бюджетних відеоприскорювачі можуть бути розпаяні на материнській платі, що робить заміну відеокарти неможливою. Ще однією проблемою є те, що відеокарту для ноутбуків знайти нелегко, а якщо знайти вдасться, то можливий варіант, що вона не підійде.
Інші компоненти ноутбука
Інші компоненти в ноутбуках замінити досить важко, а часом і неможливо. Народні умільці, звичайно можуть спробувати щось придумати, але гарантії Вам уже ніхто не дасть.
Отож висновок такий - апгрейд ноутбука це особиста справа кожного. Він може порадувати приростом продуктивності, а може й розчарувати. Головне відразу визначитися для себе з питанням  чи буде апгрейд економічно вигідним чи простіше віддати ноутбук молодшому братові, а собі купити новий ;)?


Джерело: http://за матеріалами інтернет-видань
Категорія: Мої статті | Додав: КОМКОМ (19.06.2010)
Переглядів: 1290 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Каталог украинских интернет магазиновКаталог Івано-Франківських веб сайтів