інтернет магазин


Пятница, 26.04.2024, 16:15

Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [49]

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Боремося з "ефектом пам'яті", використовуючи функцію «КАЛІБРУВАННЯ» акумулятора.
Якщо Вас зацікавила дана інформація – значить Ви є власником нетбука чи ноутбука і можливо зустрічалися з такою ситуацією, коли час автономної роботи Вашого електронного друга різко зменшувався, а тривалість заряджання скорочувалась.
У багатьох випадках це означає, що Ви зіткнулись з явищем «ефекту памяті». Слід сказати, що стежити за рівнем заряду батареї власникам ноутбука дозволяє спеціальний контролер - чип, вбудований в акумулятор. Саме він надає дані системі щодо стану батареї. Однак часом відомості видаються аж ніяк не достовірні, що у свою чергу знижує ефективність роботи акумулятора, а разом з тим і його термін служби. Вказана проблема пов'язана з тим, що нікелево-кадмієві (Nі-Cd) і нікелево-металогідридні (Nі-MH) акумулятори мають одну особливість, яку називають "ефектом пам'яті". Говорячи простими словами, вони "запам'ятовують", тобто  накопичують помилки, що поступово приводить до значної розбіжності реальних параметрів заряду батареї і тих, що передає контролер. Допомогти в такій ситуації може калібрування акумулятора (повна розрядка батареї при постійному навантаженні й наступна повна її зарядка).
 
Як правильно виконувати цю процедуру. Бажано, щоб перед початком розрядки "під навантаженням" акумулятор було повністю заряджений. Після цього відключаємо його від живлення й залишаємо у ввімкненому стані до повної розрядки. Краще якщо розряджатися він буде при максимальній яскравості екрана, у ході перегляду фільму й з максимальною кількістю підключеної периферії  (wі-fі, bluetooth). Після повної розрядки батареї, її необхідно повністю зарядити. Повторіть цей цикл кілька разів.
 
У багатьох ноутбуках функція калібрування присутня як  спеціальний пункт Calіbratіon у меню BіOS'а. У випадку калібрування таким способом акумулятор повинен бути повністю заряджений, після чого необхідно відключити блок живлення - калібрування проводиться тільки при автономному живленні. Кожного разу, спроба почати калібрування при включеному блоці живлення наткнеться на попередження про необхідність його відключення й перезавантаження системи. Ряд ноутбуків навіть «комплектується» спеціальною утилітою для калібрування акумулятора, що робить цю процедуру зовсім простою.
 
Для профілактики "ефекту пам'яті" калібрування необхідно проводити хоча б раз у три місяці, але якщо ви зловживаєте короткими циклами зарядки, то відлік краще вести саме в таких циклах, після кожних 40 краще відкалібрувати акумулятор (причому бажано повторити процедуру не один раз). Неодмінно зробіть калібрування акумулятора після тривалої його бездіяльності, під час зберігання, а також для тільки що купленого акумулятора. Калібрування допоможе не тільки більш точно контролювати рівень заряду вашого акумулятора, але й збільшити термін його служби.


Джерело: http://за матеріалами Інтернет-видань
Категорія: Мої статті | Додав: КОМКОМ (29.06.2010)
Переглядів: 1068 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Каталог украинских интернет магазиновКаталог Івано-Франківських веб сайтів