інтернет магазин


Вторник, 23.04.2024, 22:20

Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [49]

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Апгрейд

Апгрейд

Яким би потужним не був ноутбук, рано чи пізно приходить необхідність його модернізації. Безперервне зростання «апетитів» сучасних програм та збільшення розміру файлів змушують багатьох замислюватися над поліпшенням характеристик свого мобільного помічника. Причому деякі операції, такі як заміна жорсткого диска і розширення оперативної пам'яті, досвідчений користувач може провести самостійно, не вдаючись до допомоги сервісного центру.

Визначення поточної конфігурації ноутбука

Перший крок до апгрейду ноутбука - уточнення його конфігурації. Звичайно, сьогодні важко знайти власника комп'ютера, який не знав би величину ємності його жорсткого диска або розмір оперативної пам'яті. Але для успіху майбутньої операції необхідні більш точні відомості. У їх числі - інтерфейс і форм-фактор жорсткого диска, тип модулів пам'яті і кількість вільних слотів для її розширення. Щоб отримати цю інформацію, досить запустити одну з численних діагностичних утиліт (ASTRA32 Sysinfo Lab, EVEREST Corporate Edition). А вже після цього проаналізувати інформацію про кількість встановлених модулів пам'яті, їх тип, а також наявність вільних слотів. В описі жорсткого диска основним параметром для апгрейду буде його інтерфейс.

Модулі пам'яті: розмір

Вибір відповідних модулів оперативної пам'яті - одне із найскладніших завдань при апгрейді комп'ютера. У першу чергу, необхідно вирішити, яким чином буде здійснюватися розширення: шляхом додавання додаткових модулів або заміни існуючих. Заміна неминуча, якщо ноутбук не має вільних слотів для встановлення нового модуля. Але навіть якщо вони є, може виявитися, що їх краще все-таки замінити. Справа в тому, що найбільш успішно «співпрацюють» однакові модулі пам'яті. В іншому випадку можливі збої. Тому, якщо немає можливості доповнити, наприклад, модуль в 512 Мбайт точно таким же, краще замінити його на гігабайтний. Крім того, деякі ноутбуки можуть виявитися чутливими до того, в якому порядку заповнюються вільні слоти. Для отримання цієї інформації рекомендуємо заглянути на сайт виробника.

Модулі пам'яті: тип

Визначившись з об'ємом потрібного модуля, переходимо до визначення його типу. Сьогодні, у переважній більшості, в ноутбуках використовуються модулі форм-фактора SO-DIMM (Small Outline Dual In-Line Memory Module). Вони можуть мати 144 контакти (ноутбуки з процесорами рівня Intel Pentium II - Pentium 4M) і 200 контактів (платформа Intel Centrino і AMD-аналоги). У першому випадку модулі комплектуються чіпами пам'яті типу SDRAM, у другому - DDR SDRAM або DDRIl SDRAM. Крім того, мікросхеми пам'яті розрізняються робочою частотою. Для того, щоб користувач не заплутався у всіх цих тонкощах, виробники ОЗУ позначають свої продукти за допомогою індексу PC, що характеризує умовну максимальну пропускну здатність, наприклад РС21ОО, РС3200, РС5300 і т. д.

Якщо не вдається підібрати модуль пам'яті відповідного PC-індексу, можна спробувати замінити його іншим за наступним правилом: тип пам'яті (SDRAM, DDR або DDRII) повинен, безумовно, збігатися, а частота повинна бути не менше, ніж у вже встановлених модулів. Теоретично, допускається встановлення мікросхем із більш низькою частотою, але це позначиться на швидкодії системи.

Вибір вінчестера: більше або швидше?

Після підбору модулів пам'яті вибір потрібного жорсткого диска може здатися дуже простою процедурою. Адже достатньо знайти накопичувач з форм-фактором 2,5" (1,8 - дюймові диски встановлюються лише в одиничні ультрапортативні моделі) і потрібним типом інтерфейсу: РАТА (IDE) або SATA. Ємність нового вінчестера визначається сумою, яку користувач готовий на нього потратити .

Втім, сьогодні власник ноутбука вже може вибирати між збільшенням ємності жорсткого диска або зростанням економічності і продуктивності ПК. В останньому випадку варто звернути увагу на твердотільні SSD-накопичувачі в форматі 2,5", які поки що помітно менші і дорожчі класичних вінчестерів, але набагато надійніші і відрізняються низьким енергоспоживанням.

Підготовка до апгрейду

Після підбору необхідних комплектуючих можна приступати до операції апгрейду, але перед цим потрібно виконати ряд підготовчих процедур. У першу чергу, переконливо рекомендується провести повну перевірку і дефррагментацію жорсткого диску. Потім потрібно зробити резервну копію системи, установки додатків і важливих даних на зовнішньому носії. Простіше за все реалізувати потенціал архівування розділів HDD такої програми, як Acronis True Image. В якості зовнішнього носія для зберігання архіву підійдуть DVD, «флешка», мережевий або зовнішній жорсткий диск. В останньому випадку можна скористатися можливістю клонування HDD за допомогою того ж Acronis True Image. При всіх операціях збереження даних знову ж таки рекомендується зробити завантажувальний накопичувач за допомогою Acronis Media Builder.

P.S. Після цього слід підготувати «інструменти» для апгрейду. В їх число входять викрутка потрібного типорозміру і шматок м'якої тканини за розміром ноутбука ;))))))))))) .

Апгрейд

Сама процедура заміни пам'яті дуже проста. У першу чергу, необхідно перевернути ноутбук, уклавши його верхньою кришкою на м'яку тканину, повністю знеструмити систему, відключивши блок живлення і вийнявши батарею. Потім слід знайти кришку відсіку ОЗП - вона являє собою люк, зафіксований гвинтами. Іноді на неї, або поруч наносять піктограму у вигляді стилізованої мікросхеми з короткими «ніжками». Відкрутивши гвинти та знявши кришку, користувач побачить слоти пам'яті. Їх потрібно звільнити, розсунувши в сторони бічні фіксатори. При цьому припідніметься один край модуля пам'яті. Обережно потягнувши за нього, модуль можна витягнути. Встановлення здійснюється у зворотній послідовності.

Щодо заміни вінчестера. Кришка дискового відсіку може перебувати на бічній або нижній поверхні ноутбука. Для того, щоб її відкрити, доведеться відвернути два-три гвинти, розташованих на самій кришці або на корпусі комп'ютера. Для того щоб витягнути вінчестер з відсіку потрібно докласти деяких зусиль, щоб визволити його із контактного роз’єму. Більшість виробників ноутбуків укладають HDD у спеціальне шасі і закріплюють у ньому декількома гвинтами - ці гвинти потрібно відвернути. Установка нового вінчестера здійснюється у зворотному порядку: спочатку диск монтується в шасі, потім поміщається в корпус ноутбука.

Відновлення інформації

Після установки комплектуючих і затягування гвинтів ноутбук можна повернути в звичайне положення і увімкнути. Можливо, при першому завантаженні BIOS комп'ютера повідомить про зміну розміру ОЗП і запропонує для продовження натиснути клавішу. Після цього робота буде продовжена. Якщо при підготовці до заміни вінчестера було проведено клонування, завантаження продовжиться в звичайному режимі - так само, як це відбувалося зі старим HDD. Якщо ж клонування не виконувалося, запустити ноутбук допоможе завантажувальний диск Acronis або диск відновлення системи. У цьому випадку доведеться вдатися до відновлення збереженої резервної копії або нової установки операційної системи.

Як перенести драйвери на новий вінчестер?

Щоб перенести драйвери пристроїв на новий жорсткий диск, не обов'язково створювати резервну копію системи або виконувати клонування. Досить скористатися утилітою My Drivers від компанії HunterSoft. З її допомогу можна швидко і просто створити архів наявних драйверів і відновити його на новому HDD.

Як дізнатися, що пора нарощувати пам'ять?

Переконатися, що в запізнюванні реакції ресурсномістких програм винна нестача оперативної пам'яті, можна, звернувши увагу на індикатор активності жорсткого диска. Якщо він загоряється занадто часто, особливо при операціях, що не вимагають звернення до диска, значить, операційна система активно використовує файл підкачки.



Джерело: http://за матеріалами Інтернет-видань
Категорія: Мої статті | Додав: КОМКОМ (26.04.2010)
Переглядів: 765 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Каталог украинских интернет магазиновКаталог Івано-Франківських веб сайтів