інтернет магазин


Суббота, 20.04.2024, 02:04

Вітаю Вас Гість | RSS
Пошук

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [49]

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Апгрейд (продовження ;))

Заморське слівце «апгрейд» (upgrade - з англ.) дослівно означає «підвищити клас» або модернізувати , а по суті це - поліпшення робочих якостей чого-небудь, у нашому випадку, комп'ютера.

Дійсно, технології розвиваються настільки швидко, що міняти комплектуючі доводиться часом  чи ледве не кожні півроку. Звичайно, це потрібно далеко не кожному. Якщо день у день  ви виконуєте на комп'ютері однотипні операції й не плануєте що-небудь міняти в цій ситуації, ваш залізний помічник прослужить вам довгі роки (при умові що ви будете акуратно його експлуатувати і не підведуть комплектуючі). Якщо ж ви постійно освоюєте нові програми, зберігаєте велику кількість інформації або захоплені комп'ютерними іграми, «страшне» слово «апгрейд» міцно оселиться у вашому словнику.

«Апгрейд» і «ремонт» - не те саме, хоча ремонт найчастіше має на увазі поліпшення устаткування (який зміст купувати такі ж комплектуючі, якщо можна придбати кращі, не витративши багато грошей?). Нерідко замінюють деталі й абсолютно робочих комп'ютерів, щоб підвищити швидкодію та продуктивність системи в цілому.

Хочемо відразу зауважити, що апгрейд стаціонарного комп'ютера й ноутбука - це, як говорять в Одесі, дві великі різниці. Якщо звичайний "великий" системний блок може розкрити й розібрати будь-яка людина, що розбирається в «залізі», маленький корпус ноутбука так просто не піддасться. По-перше, необхідно правильно відкрити його, по-друге, встановити комплектуючі не так вже і просто: вони розташовані в дуже обмеженому просторі. Ми не говоримо вже про те, що деякі деталі ніхто, крім фахівця комп'ютерного сервісу, не замінить, наприклад, клавіатуру.

Що можна поліпшити в комп'ютері і як "розумно" підійти до вирішення цього питання

Системна плата

Її недарма ще називають "материнською", вона дійсно поєднує всі деталі комп'ютера в одну велику й працездатну родину. Саме материнська плата забезпечує і  "посадкову смугу", і працездатність для всіх комплектуючих. Що стосується апгрейду, саму системну плату рідко міняють без заміни інших деталей (крім випадків ремонту, звичайно). Зате часто купують "свіжу", коли морально старіє більшость комплектуючих: нові моделі мають більше сучасних роз’ємів і дозволяють, наприклад, поставити більш сучасні процесори, наростити пам'ять, чи збільшити ємність жорстких дисків. Купуючи системну плату, важливо проконтролювати її сумісність із іншими деталями й корпусом: наявність всіх роз’ємів, можливість витримувати навантаження, і так далі.

Ми ще неодноразово згадаємо про материнську плату, розглядаючи інші комплектуючі для комп'ютера.

Процесор

Якби  хтось задався метою адаптувати давно відомі всім прислів'я й приказки, висловлення про цю деталь виглядало б так: "Процесор - усьому голова". Дійсно, саме він забезпечує "швидкість думки" вашого комп'ютера й відповідає за швидку й оперативну роботу з додатками, Інтернетом і іграми. Процесор робить більшу частину роботи з інформацією, обчислювальні процеси. Являє собою мікросхему, що вставляється в спеціальне "гніздо" на системній платі (сокет).

 

Процесор пройшов довгий еволюційний шлях. Перші моделі були воістину колосальні, і нерідко було потрібно окреме приміщення для їхнього розміщення. Сучасні моделі такі крихітні, що легко вміщаються на долоні дитини. Відповідно, необхідно, щоб сокет обраної материнської плати відповідав габаритам процесора.

Ключове поняття для процесора - тактова частота. Чим вона більша, тим, відповідно, краще. Але важливо орієнтуватися не тільки на циферку в характеристиках і описі моделі, але й "покоління" процесора. Більш сучасні технології гарантують не тільки відмінну якість роботи, але й сумісність із іншими новими комплектуючими.

Крім цього, зверніть увагу на кількість ядер у процесорі. "Старі покоління" мають одне ядро, сучасні - два й навіть чотири. Зараз двохядерний процесор поступово стає стандартом для техніки, тому купувати одноядерний для апгрейду по крайній мірі безглуздо. Більше того, деякі операційні системи (наприклад, Wіndows Vіsta) адаптовані під  двохядерні процесори: одне ядро просто не зможе забезпечити потрібної працездатності.

На ринку процесорів є два основних виробники - Іntel і AMD. Вони розвивають різні технології, але в цілому якість моделей обох виробників схожа. Правда, AMD дешевше, тому якщо ви хочете заощадити гроші, є зміст придбати їхню модель.

Жорсткі диски

Це та деталь комп'ютера, на якій зберігається вся інформація: операційна система, файли, програми, і так далі.

В загальних рисах жорсткий диск влаштований так: одна або дві пластини із спеціальним магнітним покриттям (на них пишеться інформація), позиціонуючий пристрій (переміщає головки в потрібний сегмент), головки (читають і пишуть інформацію), корпус (скріплює всі деталі в єдиний пристрій).

Основна характеристика жорсткого диска - ємність. Він вказує на те, скільки інформації на нього можна записати. Зараз диски нараховують вже десятки сотень гігабайт (і це не розкіш, а звичайне явище!) Відповідно, при виборі жорсткого диска варто виходити з того, яку інформацію й у якому обсязі ви будете зберігати. Якщо потрібно встановити багато іграшок, програм, фільмів і т.п. - є зміст придбати диск "на виріст", щоб потім не довелося йти в магазин за другим або новим. Можна придбати декілька дисків або розбити один на віртуальні. Така градація рекомендується, тому що дозволяє розподілити інформацію: на одному, скажемо, система й супутні програми, на іншому - файли користувача.

Важливе значення мають і інші характеристики диска: час доступу й швидкість передачі даних. Вони відповідають за те, наскільки швидко диск зможе передавати й приймати інформацію (з моменту запиту і до завершення операції). На це також варто звернути увагу при покупці.

Оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять також відповідає за швидкодію комп'ютера і можливість швидкої обробки інформації, у тому числі, при роботі з програмами й іграми. Ще недавно обсяг пам'яті у 512 мегабайт  вважався розкішшю, зараз рахунок уже йде на гігабайти. Стандартом поступово стають 2 гігабайти, для сучасних систем (особливо якщо власник полюбляє «круті»  комп'ютерні ігри) рекомендується не менше ніж 4 гігабайти.

Існує кілька стандартів оперативної пам'яті, найпопулярніший на сьогоднішній день - DDR2. Уже надійшла в продаж пам'ять DDR3, але вона поки не дуже поширена.

Візуально пам'ять являє собою прямокутну пластину з мікросхемою, вона міститься в спеціальний слот на материнській платі. Відповідно, від моделі системної плати залежить те, скільки "планок" пам'яті ви зможете підключити.

Враховуючи вказане вище ми не рекомендуємо вам заощаджувати на цій важливій деталі. У деяких випадках ви можете додати модулі пам'яті у вже існуючу систему, іноді доводиться міняти материнську плату, щоб одержати потрібну кількість гігабайт.

Відеокарта

Одна з найдорожчих  деталей у комп'ютері.  Питання її поліпшення особливо актуальне для тих, хто захоплюється комп'ютерними іграми. Відеокарта відповідає за відтворення графіки на вашому моніторі.

Існують дешеві відеокарти, деякі з них навіть відразу вбудовані у системну плату. Але якість, з якою вони відтворюють «картинку» звичайно, залишає бажати кращого... Швидше за все, ви, без втрати якості, зможете користуватися «робочими» програмами та гратися у прості ігри. Однак цей варіант зручний для тих, хто збирає самостійно комп'ютер, але мало що розуміє в цих технологіях. Маючи вбудовану карту, можна не думати про те, який ще пристрій придбати, як його підключити,  чи буде воно "дружити" з іншими комплектуючими. Але якщо комп'ютер потрібний не тільки як гібрид друкарської машинки й браузера, незабаром у вас з'явиться потреба у тому, щоб придбати відеокарту іншого класу.

Сучасні відеокарти, які продаються окремо, забезпечують гарне відтворення графіки. Технології розвиваються дуже швидко, тому з геймери міняють ці деталі ледь не кожні півроку (а особливо завзяті й частіше!). Нові моделі з'являються буквально кожні місяць-два... і звичайно, відразу хочеться придбати найновішу і насвіжішу. У деяких випадках це виправдано, але якщо ви не занадто захоплюєтеся комп'ютерними іграми, то трохи «притримайте коней».

Прихована загроза від відеокарти полягає в тому, що занадто потужний пристрій може перегрівати систему, якщо не встановити додаткову систему охолодження. Радіатор може вирішити цю проблему, а оцінити в цілому ситуацію допоможуть спеціальні програми, які виводять на монітор дані про температуру системного блоку.

Корпус

З першого погляду здається, що корпус взагалі не настільки важливий: коробка й коробка... Ну "складаються" у неї всі комплектуючі, ну гвинтики якісь... подумаєш!

Тим часом, він має чимале значення. По-перше, у корпусі встановлений блок живлення, що постачає комп'ютер електричним струмом. Якісний блок живлення вкрай важливий для роботи комп'ютера, тому рекомендуємо не заощаджувати на корпусі. Сучасні моделі пропонують досить потужні блоки живлення, які будуть відповідати усім вашим вимогам. Характеристика блока живлення – потужність (у ватах), збирати систему потрібно "із запасом", щоб потім ви могли ще докупити комплектуючі. По-друге, там розташовуються деякі роз’єми, які необхідні для комфортного використання комп'ютера. У цілому, не варто ганятися за занадто дорогими моделями, але мати якісний корпус необхідно.

Сучасні виробники намагаються виділити свої моделі як можуть: придумують різні дизайни, прикрашають їх ліхтариками. Так що при бажанні можна вибрати корпус по смаку, щоб доповнити дизайн кімнати або загальний вигляд системи.

Периферія

Клавіатура, миша, джойстики. Це, якщо можна так виразитися, "видаткові матеріали" будь-якої системи. Запеклі компьютерщики міняють мишей і "Клави" досить часто, або по необхідності, або з бажання чогось нового. Пристрої ці порівняно недорогі, тому такий "апгрейд" гаманцю не зашкодить. Іноді пристрій замінюється на аналогічний, але можна й істотно спростити свою роботу, придбавши більш складну техніку. Наприклад, існують клавіатури з ергономічним розташуванням клавіш: вважається, що так зручніше працювати, руки менше стомлюються. Правда, якщо ви використовуєте сліпий десятипальцевый метод друку, звикнути до такого розташування клавіш буде не просто: адже пальці запам'ятовують, куди треба опуститися для друку того чи іншого символу, а тут відстані зовсім інші. Якщо втомлюються руки (є навіть такий медичний термін "тунельний синдром" - коли від тривалої роботи за незручною клавіатурою починає боліти зап'ястя), можна придбати клавіатуру зі спеціальною пластиковою або гелевою підставкою. Існують і килимки для миші з "подушечками" для зап'ястя. Звичайно є пристрої для геймерів: можна придбати розкладку з таким розташуванням клавіш, щоб керувати персонажем у тій або іншій грі було зручніше (наприклад, виділяється "wsad", призначаються "гарячі клавіші", і так далі). До речі, про мишей. Взагалі, для комфортної роботи підійде й самий звичайний "гризун" із двома кнопками й скролінгом (коліщатами для прокручування), але є більше "просунуті" моделі, з п'ятьма і більше кнопками. На них можна призначити окремі функції: наприклад, перехід між сторінками в Інтернеті, прокручування на автоматі, і так далі. Головне - не заплутатися потім, на яку кнопку що призначено. У будь-якому разі вибір диктується індивідуальними вподобаннями користувача.



Джерело: http://за матеріалами Інтернет-видань
Категорія: Мої статті | Додав: КОМКОМ (29.04.2010)
Переглядів: 690 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Каталог украинских интернет магазиновКаталог Івано-Франківських веб сайтів